Prezes Zarządu Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Absolwent prawa na Uniwersytecie Śląskim i doktor nauk prawnych. Adwokat od 2020 roku.
Dr Grzegorz Król jest pracownikiem zakładu Mikrobiologii i Immunologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Profesor nauk fizycznych, wieloletni rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w …
Doktor habilitowany nauk humanistycznych w dyscyplinie historia …
Wiceprezes zarządu Fundacji DOGadanka. Dalszy opis wymagany.
Wieloletnia działaczka na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Trenerka, dietetyczka, prezes zarządu w Stowarzyszeniu Sport CK Marcin Zychalski
Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta …
Inicjatywa Świętokrzyska Renata Janik © 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone
(ur. w 1973 r. w Warszawie) – lekarz pediatra, psychiatra, psychoterapeuta. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz Zespołu Ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Uczestnik wielu medycznych misji humanitarnych, w tym Wojskowo-Cywilnej Misji Medycznej w Lombardii w 2020 na początku epidemii COVID-19, za udział w której został odznaczony przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę, Krzyżem Zasługi za Dzielność. Wiceprezes zarządu Fundacji Heleny Pyz „Świt Życia”, zajmującej się wspieraniem osób dotkniętych trądem w Indiach.
Od 28 lutego 2022 r. dr Kukiz-Szczuciński jest zaangażowany w ewakuację dzieci chorych na nowotwory z terenów objętych działaniami wojennymi na Ukrainie. Za swoją działalność został uhonorowany Nagrodą Zaufania „Złoty OTIS” w kategorii Semper Idem (maj 2022).
lDla lekarza ważna jest możliwość uczestniczenia w misji, w której ratuje się życie tak olbrzymiej liczby osób. To niezwykła radość, to takie uczucie, jak dla piłkarza zagrać w finale mistrzostw świata. W dodatku ma się świadomość, że naprawdę się te dzieci uratowało. Oczywiście nie działam sam, tylko w zespole, bo w medycynie nic nie zrobi się samemu. Szansa uratowania czyjegoś życia to największa radość, jaka może spotkać lekarza. [Paweł Kukiz-Szczuciński, Dr Paweł Kukiz-Szczuciński: Na tych dzieciach widać kurz charkowskiej piwnicy, swiatlekarza.pl]
absolwentka historii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, doktor habilitowany nauk humanistycznych w dyscyplinie historia. Od 1994 r. nauczyciel akademicki w Instytucie Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zainteresowania badawcze: społeczeństwo polskie w XIX i XX w., I wojna światowa z uwzględnieniem Legionów Polskich; rola miejsc pamięci w budowaniu tożsamości narodu, historia straży pożarnych. Autorka ok. 200 publikacji naukowych i popularnonaukowych.
Od ponad 30 lat prowadzi działalność w dziedzinie opieki nad dobrami kultury i utrwalania pamięci historycznej, popularyzowania historii i zabytków Kielecczyzny. W 1993 r., jako pierwsza w regionie świętokrzyskim, rozpoczęła i prowadziła przez kilkanaście lat listopadowe kwesty na ratowanie zabytków kieleckich cmentarzy. Inicjatorka i współorganizatorka wielu wydarzeń i upamiętnień. Prezes Stowarzyszenia „Siekierno – Nasza Ojczyzna”.
Za działalność społeczną i naukową otrzymała liczne nagrody i odznaczenia, wśród nich Odznaczenie Austriackiego Czarnego Krzyża za opiekę nad cmentarzami wojennymi (1990), Złoty Krzyż Zasługi za zaangażowanie w ochronę dóbr kultury (2001), Nagrodę Kielc („za ratowanie zabytkowych kieleckich nekropolii”, 2003), Świętokrzyską Nagrodę Kultury (2011), Nagrodę „Świadek Historii” przyznana przez Instytut Pamięci Narodowej (2019) oraz odznaczenie za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (2020).
Magister nauk humanistycznych, oligofrenopedagog, arteterapeuta, animator. Na co dzień prowadzi terapię wspomagającą z udziałem psów.
Założycielka i wiceprezes zarządu Fundacji DOGadanka, zaangażowana w działalność społeczną, szczególnie na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zajmuje się poszukiwaniem i wdrażaniem rozwiązań niezbędnych do lepszego funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia. Współpracuje z organizacjami społecznymi z regionu. Inicjatorka kampanii społecznych, projektów, spotkań i konferencji poświęconych potrzebom i prawom osób z niepełnosprawnościami.
Dietetyk, trener personalny, instruktor fitness.
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, kierunku wychowanie fizyczne (2003 r.) oraz Uniwersytetu Warszawskiego, kierunku dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych (2016 r.).
Od 1998 r. jest dyplomowanym instruktorem i trenerem fitness. Ukończyła liczne kursy i zdobyła niezbędne licencje (APF Instruktor, Magic Bar Instruktor, Indoor Cycling Experience, Licencja B). W 2010 r. otworzyła własny klub fitness, który wraz z ukończeniem studiów na Uniwersytecie Warszawskim ewaluował w profesjonalne centrum odchudzania. Miejsce to, będące połączeniem klubu fitness, studia treningów personalnych z gabinetem dietetyka, to azyl dla dbających o zdrowie i dążących do poprawy stanu swojego zdrowia, nastawiony na profilaktykę zdrowia i łagodzenie objawów chorób cywilizacyjnych.
w 1975 r. w Kielcach) – sopran, śpiewaczka, pedagog.
Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie śpiewu prof. Adeli Winiarskiej-Skrzyneckiej, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach wokalnych.
Debiutowała w Operze Bałtyckiej w Gdańsku partią Micaeli w Carmen Georges’a Bizeta. Była solistką Teatru Muzycznego w Lublinie, w którym kreowała główne partie operowe i operetkowe. Wielokrotnie brała udział w międzynarodowych festiwalach, prezentując się zarówno w repertuarze operowo-operetkowym, jak i kantatowo-oratoryjnym. Przez wiele lat była związana z Filharmonią Dowcipu – autorskim programem Waldemara Malickiego i Jacka Kęcika. Z Filharmonią Dowcipu uczestniczyła w licznych koncertach i festiwalach (m.in. w Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, czy Mazurskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie) oraz nagraniach telewizyjnych dla TVP2. Współpracowała z Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach. Tu wsławiła się wykonaniem licznych partii sopranowych w dziełach oratoryjnych. Mając w programie Requiem d-moll KV 626 W.A. Mozarta, wraz z filharmonikami koncertowała po krajach Beneluksu.
Od 2012 r. prowadzi klasę śpiewu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach.