„Malowana niedziela” – na pomoc najmłodszym

Maleńka Marcelinka Florczyk, podopieczna Fundacji „Jesteśmy blisko”, i  dzieci i młodzież z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Koło w Kielcach” są beneficjentami tegorocznej akcji charytatywnej „Malowana niedziela”, tradycyjnie zorganizowanej przed świętami Bożego Narodzenia w Galerii „Echo”. Członkowie „Inicjatywy Świętokrzyskiej” wsparli to wydarzenie, malując przygotowane bombki w najpiękniejsze wzory świąteczne. Następnie sami wylicytowali przygotowane cudeńka. 

Piękną kielecką świecką tradycją stała się „Malowana niedziela” – akcja organizowana co roku przez zespół Galerii „Echo” i kieleckiego „Echa Dnia” w przedświąteczną niedzielę. Tego dnia gwiazdy, sportowcy, ludzie kultury, działacze stowarzeń i inni kielczanie zaangażowani społecznie spotykają się, by przygotować wspólnie piękne bomki choinkowe i wylicytować powstałe ozdoby. Dochód z akcji zasila konta najbardziej potrzebujących. Przyjaciele ze Stowarzyszenia „Inicjatywa Świętokrzyska” pod kierunkiem wicemarszałek Renaty Janik z radością włączyli się w tę ważną akcję.

Zgromadzone środki organizatorzy przekazali na rzecz Marcelinki Florczyk ze Stanowisk w gminie Kluczewsko, ciężko chorej nieco ponad rocznej dziewczynki, która wymaga specjalistycznego leczenia i całodobowej opieki, oraz na konto Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Koło w Kielcach” (więcej informacji: PSONI).