Charytatywny „Koncert Bożonarodzeniowy” w klasztorze na Świętym Krzyżu

LeonVoci – zespół znakomitych śpiewaków operowych ze Lwowa i Renata Drozd – gwiazda polskich scen obdarzona anielskim sopranem wystąpili podczas „Koncertu Bożonarodzeniowego”, który odbył się w ubiegłą niedzielę, 11 grudnia, w klaszorze na Świętym Krzyżu. Koncert został poprzedzony uroczystą mszą świętą.

Koncert LeonVoci i Renaty Drozd, której akompaniował na klawiszach Paweł Kopeć, pozwolił licznie zgromadzonym w świątyni słuchaczom przenieść się w krainę najpiękniejszych kolęd i pastorałek – i tym samym poczuć już atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Podczas spotkania ze słuchaczami zbierano pieniądze na leczenie chorego na nowotwór 18-letniego Kacpra Kowalskiego z Bielin (link do zbiórki).

Koncert poprowadziła redaktor Katarzyna Bernat.

Organizatorzy wydarzenia: Gmina Bieliny, Miasto i Gmina Bodzentyn, Miasto i Gmina Łagów, Miasto i Gmina Nowa Słupia, Fundacja imienia Stefana Artwińskiego oraz Inicjatywa Świętokrzyska przy osobistym zaanagażowaniu: wójta gminy Bieliny Sławomira Kopacza, burmistrza miasta i gminy Bodzentyn Dariusza Skiby, burmistrza miasta i gminy Nowa Słupia Andrzeja Gąsiora, burmistrza miasta i gminy Łagów Pawła Marwickiego, prezesa zarządu Fundacji imienia Stefana Artwińskiego Kamila Kołbuca oraz prezes Inicjatywy Świętokrzyskiej Renata Janik, która była ambasadorem tego koncertu.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania superiorowi o. Marianowi Puchale OMI za otwartość i życzliwość wobec pomysłu zorganizowania tego wydarzenia w tak dostojnym miejscu.